Promocje
Bilirubinometr MBJ20
Bilirubinometr MBJ20
9 700,00 zł 9 377,00 zł
szt.
AED Defibrylator Automatyczny ResQ
AED Defibrylator Automatyczny ResQ
5 500,00 zł 5 277,00 zł
szt.
Defibrylator AED i3
Defibrylator AED i3
5 800,00 zł 3 987,00 zł
szt.
Bilirubinometr BM100-A
Bilirubinometr BM100-A
11 750,00 zł 9 170,00 zł
szt.
Zestaw AED
Zestaw AED
5 880,00 zł 4 790,00 zł
szt.
Stopery do uszu - autoformujące
Stopery do uszu - autoformujące
2,99 zł 2,59 zł
zestaw
Audiometr Amplivox 270
Audiometr Amplivox 270
10 700,00 zł 9 879,00 zł
szt.
Skaner żył VeinNavi
Skaner żył VeinNavi
18 200,00 zł 17 170,00 zł
szt.
Kabel pacjenta do EKG
Kabel pacjenta do EKG
319,00 zł 287,00 zł
szt.
Elektrody przyssawkowe do EKG
Elektrody przyssawkowe do EKG
97,00 zł 81,70 zł
zestaw
Papier do EKG standard - 210 mm
Papier do EKG standard - 210 mm
9,89 zł 8,97 zł
szt.
Elektrody kończynowe
Elektrody kończynowe
99,00 zł 74,70 zł
zestaw
Jak używać defibrylatora AED? Kiedy nie stosować?
Jak używać defibrylatora AED? Kiedy nie stosować?

Jak używać defibrylatora?


Utrata przytomności i podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia jest wskazaniem do użycia defibrylatora AED, o ile jest on dostępny w pobliżu. Aby rozpocząć proces defibrylacji, należy włączyć defibrylator AED, odsłonić klatkę piersiową osoby poszkodowane i przylepić do niej elektrody. Jeśli to możliwe, dobrze, aby przed uruchomieniem urządzenia druga osoba od razu rozpoczęła resuscytację krążeniowo-oddechową i nie zaprzestawała jej aż do momentu, kiedy defibrylator wyda konkretne polecenie. Defibrylator AED wydaje komendy, jakie czynności należy wykonywać. Na początku wykonuje on analizę rytmu serca poszkodowanego. Podczas analizy nie należy zbliżać się do defibrylatora. Kiedy urządzenie zadecyduje, że konieczna jest defibrylacja, wszystkie osoby w pobliżu muszą odsunąć się od poszkodowanego, następnie należy nacisnąć przycisk defibrylacji – w przypadku defibrylatorów AED półautomatycznych, w przypadku w pełni zautomatyzowanych urządzeń, ono samo rozpocznie defibrylację. Po defibrylacji należy powrócić do resuscytacji krążeniowo-oddechowej – 30 uciśnięć i 2 oddechy ratownicze. Kontynuujemy ją zgodnie z poleceniami urządzenia.


Jak i kiedy nie stosować defibrylator AED?


Może okazać się też, że defibrylator AED oceni, że defibrylacja nie jest wskazana. Nie można go używać np. w sytuacji, kiedy poszkodowany znajduje się w wodzie, lub kiedy poszkodowany znajduje się w pobliżu materiałów łatwopalnych. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku defibrylacji osób ze wszczepionym rozrusznikiem serca – może o tym świadczyć na przykład charakterystyczne zgrubienie z blizną w okolicach serca. W takim przypadku elektrody defibrylatora należy przykleić w odległości około 10 cm od tego miejsca. W przypadku gdy defibrylacja nie jest wskazana, wówczas należy kontynuować resuscytację krążeniowo-oddechową do czasu przyjazdu zespołu ratunkowego, lub do czasu aż poszkodowany zacznie samodzielnie oddychać.


Gdzie można znaleźć defibrylator AED?


Defibrylatory AED są dostępne w coraz większej ilości miejsc publicznych takich jak centra handlowe, biura, szkoły, uczelnie, przedszkola. Dzięki temu w przypadku nagłych wypadków z zatrzymaniem krążenia możliwe jest szybkie i skuteczne wdrożenie procedury ratunkowej. Defibrylacja wykonana w ciągu 1 do 3 minut od nagłego zatrzymania krążenia zwiększa szanse osoby poszkodowanej na przeżycia aż o 75%. Ilość defibrylatorów w polskich miastach wzrasta dziki programowi Publiczny Dostęp do Defibrylacji, a także w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zlokalizowanie najbliższego defibrylatora AED możliwe jest dzięki specjalnym aplikacjom. Wzorem do naśladowania, jeżeli chodzi o ilość i dostępność defibrylatorów AED, jest Japonia, gdzie urządzenia te spotykane są na każdym kroku, nawet w automatach z jedzeniem czy napojami. Dzięki łatwiej dostępności defibrylatorów AED możliwe jest szybkie i skuteczne ratowanie życia ludzkiego nawet przez przypadkowych przechodniów. Urządzenia są na tyle zautomatyzowane, że potrzebne są tylko dobre chęci i skupienie, które pozwoli postępować zgodnie z poleceniami defibrylatora.

 

Cena defibrylatora AED

Cena AED dla urzędu gminy, miasta czy prywatnej firmy waha się od 5000 zł do 5900 zł. Taki defibrylator wyposażony jest w standardowe wyposażenie. Ewentualnie należy doliczyć jeszcze koszt skrzynki na defibrylator.

Cena szafki / skrzynki na defibrylator AED

Są różnego rodzaju skrzynki na AED. Zaczynając od zwykłej szafki, poprzez kapsuły wewnętrzne kończąc na skrzynkach z alarmem i modułem grzewczym. Cena skrzynki AED waha się od 400 zł do 2500 zł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.