Opcje przeglądania

Badanie czucia wibracji 

Jednym z badań przesiewowych, które mają na celu wczesne wykrycie stadium obwodowych neuropatii, jest badanie wykonywane palestezjometrem. Podczas badania pacjent trzyma rękę na urządzeniu, dotykając drgającej sondy opuszkiem badanego palca. Poziom drgań narasta, a zadaniem pacjenta jest zasygnalizowanie momentu pojawienia się czucia drgań. Komputer kontroluje prawidłowość przebiegu pomiaru, natomiast wynik badania interpretowany jest przez lekarza.

Próba oziębieniowa i termometria skórna

Badaniem uzupełniającym palestezjometrię jest próba oziębieniowa i termometria skórna. Samo badanie polega na doprowadzeniu dłoni do oziębnięcia- pacjent zanurza ręce na maksymalnie 10 minut w wodzie, która ma temperaturę około 10- 14°C. Kolejnym krokiem jest obserwacja zmian w przepływie krwi, czyli np. bielenia, sinienia palców. Następuje też ocena prawidłowości napięcia ścian naczyń krwionośnych a także ocena dynamiki zmian temperatury. Zmiany te, nawet najmniejsze, dzięki czułości Hopethermu są zauważalne, a to z kolei ma znaczący wpływ na całościową ocenę przeprowadzanego badania.

 

Medycyna Pracy

Termometr skórny Hopetherm Termometr skórny Hopetherm
Producent: Consultronix
Cena: 6 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
Palestezjometr P33 Palestezjometr P33
Producent: Si-Cura
Cena: 54 892,00 zł
szt.
zobacz więcej

Cena termometru do termometrii skórnej

Cena termometru do badania termometrii skórnej to koszt od 6000 zł do nawet 11 000 zł. Cena termometru zależy od rodzaju zastosowanej technologii do pomiaru. Zobacz nasz termometry tutaj TERMOMETRY KLIKNIJ

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.