
Producent
Badanie czucia wibracji
Jednym z badań przesiewowych, które mają na celu wczesne wykrycie stadium obwodowych neuropatii, jest badanie wykonywane palestezjometrem. Podczas badania pacjent trzyma rękę na urządzeniu, dotykając drgającej sondy opuszkiem badanego palca. Poziom drgań narasta, a zadaniem pacjenta jest zasygnalizowanie momentu pojawienia się czucia drgań. Komputer kontroluje prawidłowość przebiegu pomiaru, natomiast wynik badania interpretowany jest przez lekarza.
Próba oziębieniowa i termometria skórna
Badaniem uzupełniającym palestezjometrię jest próba oziębieniowa i termometria skórna. Samo badanie polega na doprowadzeniu dłoni do oziębnięcia- pacjent zanurza ręce na maksymalnie 10 minut w wodzie, która ma temperaturę około 10- 14°C. Kolejnym krokiem jest obserwacja zmian w przepływie krwi, czyli np. bielenia, sinienia palców. Następuje też ocena prawidłowości napięcia ścian naczyń krwionośnych a także ocena dynamiki zmian temperatury. Zmiany te, nawet najmniejsze, dzięki czułości Hopethermu są zauważalne, a to z kolei ma znaczący wpływ na całościową ocenę przeprowadzanego badania.
Dynamometr Charder MG4800

Dynamometr Charder MG 4800 to precyzyjne urządzenie medyczne przeznaczone do pomiaru siły uścisku dłoni. Dzięki certyfikacji medycznej, szerokiemu zakresowi obciążeń i wysokiej dokładności pomiarowej znajduje zastosowanie w rehabilitacji, diagnostyce oraz badaniach siły mięśniowej. Ergonomiczny design, intuicyjna obsługa i cyfrowy wyświetlacz czynią go niezastąpionym narzędziem dla lekarzy, terapeutów i specjalistów zajmujących się oceną siły mięśniowej.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 7 dni
Palestezjometr P33

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 7 dni
Cena termometru do termometrii skórnej
Cena termometru do badania termometrii skórnej to koszt od 6000 zł do nawet 11 000 zł. Cena termometru zależy od rodzaju zastosowanej technologii do pomiaru. Zobacz nasz termometry tutaj TERMOMETRY KLIKNIJ