Promocje
Bilirubinometr MBJ20
Bilirubinometr MBJ20
9 700,00 zł 9 377,00 zł
szt.
AED Defibrylator Automatyczny ResQ
AED Defibrylator Automatyczny ResQ
5 500,00 zł 5 277,00 zł
szt.
Defibrylator AED i3
Defibrylator AED i3
5 800,00 zł 3 987,00 zł
szt.
Bilirubinometr BM100-A
Bilirubinometr BM100-A
11 750,00 zł 9 170,00 zł
szt.
Zestaw AED
Zestaw AED
5 880,00 zł 4 790,00 zł
szt.
Stopery do uszu - autoformujące
Stopery do uszu - autoformujące
2,99 zł 2,59 zł
zestaw
Audiometr Amplivox 270
Audiometr Amplivox 270
10 700,00 zł 9 879,00 zł
szt.
Skaner żył VeinNavi
Skaner żył VeinNavi
18 200,00 zł 17 170,00 zł
szt.
Kabel pacjenta do EKG
Kabel pacjenta do EKG
319,00 zł 287,00 zł
szt.
Elektrody przyssawkowe do EKG
Elektrody przyssawkowe do EKG
97,00 zł 81,70 zł
zestaw
Papier do EKG standard - 210 mm
Papier do EKG standard - 210 mm
9,89 zł 8,97 zł
szt.
Elektrody kończynowe
Elektrody kończynowe
99,00 zł 74,70 zł
zestaw
Opcje przeglądania
Producent

Skaner Żył

 

Skanery żył lub inaczej zwane iluminatory naczyń służą do łagodnej i precyzyjnej punkcji żył, pokazujący przebieg naczyń krwionośnych w czasie rzeczywistym na powierzchni skóry pacjenta. Dzięki takim urządzeniom odnalezienie żył położonych na różnych głębokościach jest niezwykle proste i pozwala uniknąć niepotrzebnego i bolesnego dla pacjenta nakłuwania. 

Skanery żył

Skaner żył VeinNavi Skaner żył VeinNavi
Producent: Si-Cura
Cena: 17 170,00 zł 18 200,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Statyw do skanera żył VeinNavi Statyw do skanera żył VeinNavi
Producent: Si-Cura
Cena: 1 900,00 zł
szt.
zobacz więcej

Skaner żył – iluminator naczyń krwionośnych

Skanery żył, znane również pod takimi określeniami jak iluminatory naczyń krwionośnych lub detektory żył, to w pełni bezkontaktowe, przenośne, podręczne i całkowicie nieinwazyjne urządzenia medyczne służące do precyzyjnego zlokalizowania żył na ciele człowieka. Skaner żył pokazuje dokładny przebieg naczyń krwionośnych bezpośrednio na powierzchni skóry pacjenta w czasie rzeczywistym. Tym nowoczesnym urządzeniem można posługiwać się trzymając je w dłoni bądź też po zamontowaniu na statywie jezdnym. Dzięki wbudowanemu w detektor żył akumulatorowi, nadaje się on także do wykorzystywania w terenie, co jest dla personelu medycznego znacznym udogodnieniem.

Na jakiej zasadzie działa iluminator naczyń krwionośnych? Można się tego częściowo domyślić już po samej nazwie, pochodzącej od słowa iluminacja oznaczającego oświetlenie. W skrócie: urządzenie to podświetla na wybraną barwę sieć żylną, która w zwyczajnych warunkach jest dla ludzkiego wzroku niewidoczna. To właśnie wyemitowane przez skaner żył światło umożliwia lokalizację żył podskórnych oraz podświetlenie pozycji tychże żył na skórze bezpośrednio pod nimi. Do wizualizacji żył dochodzi dzięki wchłanianiu pochodzącego z iluminatora naczyń krwionośnych przez hemoglobinę we krwi. W tym miejscu podkreślić należy, że procedura iluminacji żył za pomocą takiego skanera jest całkowicie bezpieczna.  

Skaner do wykrywania żył

Skanery żył znajdują zastosowanie w pediatrii, radiologii, onkologii, geriatrii, chirurgii, medycynie estetycznej, chirurgii naczyniowej, a także w laboratoriach, na SOR-ze czy podczas lekarskich wizyt domowych. Iluminatory naczyń krwionośnych są również niezwykle pomocne w ambulatoryjnych salach transfuzji, ośrodkach krwiodawstwa, centrach badań fizykalnych czy też domach opieki. Z uwagi na to, że skaner do wykrywania żył, jako urządzenie bezkontaktowe, nie ma żadnej styczności ze skórą osoby badanej, nie wymaga sterylizacji po każdym jego użyciu.

Detektory żył są nie tylko niezwykle nowoczesne, ale jednocześnie bardzo łatwe w nauce obsługi oraz w późniejszym ich użytkowaniu. Z tego względu skaner żył jest coraz częściej stosowany w placówkach medycznych. Wykorzystuje się go do łagodnej i precyzyjnej wenopunkcji. Może być także stosowany do zlokalizowania, a następnie ominięcia żył w trakcie zabiegów kosmetycznych. W ten sposób znacznie zminimalizuje się zasinienia i ewentualną migrację wstrzykiwanych podczas nich płynów. Skaner żył będzie także niezastąpiony przy zabiegach naczyniowych, leczeniu żylaków, pomagając w ocenie i znalezieniu głębokich żył.

Jak dokładny jest skaner żył?

Oferowane przez nas skanery żył są wyjątkowo dokładne. Przy pomocy iluminatora naczyń krwionośnych odnalezienie żył położonych na różnych głębokościach jest wyjątkowo proste i nie wiąże się z dyskomfortem pacjenta. Urządzenie to może poprawić skuteczność wkłuć nawet o 100%. Dzięki dokładnemu zlokalizowaniu żyły na potrzeby wkłucia personel medyczny zaoszczędza czas potrzebny na jej znalezienie w tradycyjny sposób. Dla pacjenta zaś zastosowanie skanera żył oznacza mniej niepotrzebnego bólu oraz związanego z nim stresu.

Skaner do wykrywania żył doskonale radzi sobie nawet w takich przypadkach, które do tej pory wiązały się z kłopotami ze znalezieniem żyły i późniejszym wkłuciem. Stosując skaner żył personel medyczny bez problemu zlokalizuje żyły np. u niemowlęcia, u osoby z ciemną karnacją, starszego pacjenta, osoby z chorobami skóry czy też u pacjenta ze znaczną nadwagą lub otyłością. Urządzenie nadaje się również do zlokalizowania żył pod skórą twarzy.

Skaner żył - cena

Cena skanera naczyń krwionośnych używanego w szpitalu, przychodni lub innych placówkach medycznych wynosi co najmniej 15 000 zł. Cena skanera naczyń krwionośnych przeznaczonego dla dzieci jest wyższa i może wynieść ok. 19 000. Wiąże się to z tym, że żyły dzieci są drobniejsze od naczyń krwionośnych osoby dorosłej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.