Promocje
Bilirubinometr BM100-A
Bilirubinometr BM100-A

8 616,00 zł

Cena regularna: 8 777,00 zł

Najniższa cena: 8 777,00 zł
szt.
Szafka zewnętrzna AED ARKY Outdoor
Szafka zewnętrzna AED ARKY Outdoor

1 977,00 zł

Cena regularna: 2 370,00 zł

Najniższa cena: 2 370,00 zł
szt.
Defibrylator AED iPAD SP1
Defibrylator AED iPAD SP1

5 101,00 zł

Cena regularna: 5 800,00 zł

Najniższa cena: 3 307,00 zł
szt.
Szafka zewnętrzna AED ARKY Core
Szafka zewnętrzna AED ARKY Core

2 319,00 zł

Cena regularna: 2 870,00 zł

Najniższa cena: 2 219,00 zł
szt.
Zestaw AED
Zestaw AED

3 499,00 zł

Cena regularna: 3 617,00 zł

Najniższa cena: 3 617,00 zł
szt.
AED Defibrylator Automatyczny ResQ
AED Defibrylator Automatyczny ResQ

5 277,00 zł

Cena regularna: 5 500,00 zł

Najniższa cena: 5 277,00 zł
szt.
KTG FC 1400 - Kardiotokograf
KTG FC 1400 - Kardiotokograf

9 770,00 zł

Cena regularna: 11 280,00 zł

Najniższa cena: 10 170,00 zł
szt.
Elektrody kończynowe do EKG
Elektrody kończynowe do EKG

74,70 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 74,70 zł
zestaw
Elektrody przyssawkowe do EKG
Elektrody przyssawkowe do EKG

81,70 zł

Cena regularna: 97,00 zł

Najniższa cena: 81,70 zł
zestaw
Kabel pacjenta do EKG
Kabel pacjenta do EKG

267,00 zł

Cena regularna: 319,00 zł

Najniższa cena: 247,00 zł
szt.
Skaner żył VeinNavi
Skaner żył VeinNavi

14 155,00 zł

Cena regularna: 19 900,00 zł

Najniższa cena: 15 155,00 zł
szt.
Papier do EKG Lessa Premium - 210 mm
Papier do EKG Lessa Premium - 210 mm

15,67 zł

Cena regularna: 19,50 zł

Najniższa cena: 15,67 zł
szt.
Reanimacja osoby z rozrusznikiem serca
Reanimacja osoby z rozrusznikiem serca

Reanimacja, czyli przywracanie czynności życiowych osobie, która przestała oddychać lub ma zatrzymanie krążenia, jest jednym z najważniejszych zabiegów ratujących życie. Wiele osób ma jednak obawy przed udzieleniem pierwszej pomocy komuś ze wszczepionym urządzeniem kardiologicznym. Wyjaśniamy więc, jak przebiega reanimacja osoby z rozrusznikiem serca i jak ją prawidłowo przeprowadzić!

Na czym polega resuscytacja osoby z rozrusznikiem serca?

Rozrusznik serca to urządzenie, które pomaga regulować pracę serca u osób z zaburzeniami rytmu. Stymulator jest wszczepiany pod skórę w okolicy klatki piersiowej i wysyła sygnały elektryczne, które pobudzają mięsień sercowy do skurczu. Pacjent ze wszczepionym implantem powinien nosić na nadgarstku zieloną lub niebieską bransoletkę, która informuje o obecności urządzenia. Jeśli osoba z rozrusznikiem serca nagle straciła przytomność, należy postępować tak samo, jak w przypadku każdej innej nieprzytomnej osoby.

Resuscytacja osoby z rozrusznikiem serca polega na zastosowaniu zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, które obejmują ocenę stanu pacjenta, wezwanie pomocy, rozpoczęcie masażu serca i udrożnienie dróg oddechowych. Działania te mają na celu przywrócenie prawidłowego krążenia krwi i dostarczenie tlenu do mózgu i innych narządów. Resuscytacja osoby z rozrusznikiem serca powinna być kontynuowana aż do momentu, gdy poszkodowany odzyska przytomność lub do przyjazdu służb ratunkowych.

Jak prawidłowo przeprowadzić reanimację z osoby z rozrusznikiem serca?

Nie należy się obawiać przeprowadzenia reanimacji przy rozruszniku serca, gdyż szybkie udzielenie pierwszej pomocy może uratować życie. Postępowanie z osobą ze wszczepionym implantem kardiologicznym wymaga jednak zachowania ostrożności i przestrzegania określonych zasad. Jak krok po kroku powinna się odbywać reanimacja osoby z rozrusznikiem serca?

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Ułóż ofiarę na plecach na twardej i równej powierzchni. Odsłoń klatkę piersiową i zlokalizuj miejsce, w którym znajduje się rozrusznik. Możesz go wyczuć jako wypukłość pod skórą w okolicy mostka, która jest obudową urządzenia. Reanimacja przy rozruszniku serca polega na uciskaniu klatki piersiowej ok. 5 cm nad lub pod implantem kardiologicznym. Wykonuj uciski w tempie 100-120 na minutę, z zachowaniem stosunku 30:2 do oddechów ratowniczych.

Może się zdarzyć, że podczas reanimacji osoby z rozrusznikiem serca, urządzenie wyśle impuls elektryczny, co może spowodować lekkie mrowienie skóry u osoby ratującej. Nie jest to jednak niebezpieczne i nie powinno być powodem przerwania reanimacji.

Defibrylator a reanimacja przy rozruszniku serca

Jeśli masz dostęp do defibrylatora AED, podłącz go do ofiary i postępuj zgodnie z instrukcjami głosowymi. To automatyczne urządzenie, które analizuje rytm serca ofiary i podaje impuls elektryczny, jeśli jest to konieczne. Defibrylator AED jest bezpieczny i skuteczny w reanimacji osoby z rozrusznikiem serca, pod warunkiem że elektrody są prawidłowo umieszczone. Należy przykleić je do gołej skóry, w taki sposób, aby nie dotykały rozrusznika, najlepiej w odległości ok.10 cm od stymulatora.

Urządzenia do reanimacji z rozrusznikiem serca

W Si-Cura znajdziesz szeroki wybór urządzeń do reanimacji z rozrusznikiem serca, które są niezawodne, łatwe w obsłudze i bezpieczne dla pacjentów. Oferujemy m.in.:

  • DEFIBRYLATOR AUTOMATYCZNY RESQ – wyposażony w zaawansowany system analizy rytmu serca, który jest w stanie wykryć różne rodzaje zaburzeń rytmu serca. Po podłączeniu elektrod defibrylator automatyczny RESQ informuje o konieczności rozpoczęcia reanimacji. Urządzenie jest przeznaczone do defibrylacji dorosłych i dzieci.
  • DEFIBRYLATOR AUTOMATYCZNY i3 – jest wyposażony w inteligentny system diagnostyki, który na podstawie pomiaru funkcji życiowych pacjenta, decyduje o rozpoczęciu defibrylacji. Defibrylator automatyczny i3 może być używany z rozrusznikiem serca, a dodatkowo ma funkcję CPR, która pomaga w prawidłowym wykonaniu masażu serca i sztucznego oddychania.

Reanimacja osoby z rozrusznikiem serca jest skutecznym sposobem na uratowanie życia. Nie bój się podjąć akcji, gdy zobaczysz osobę nieprzytomną z zieloną bransoletką lub podejrzewasz, że ma rozrusznik serca. Pamiętaj, że każda sekunda jest na wagę złota i że Ty możesz być tym, kto uratuje komuś życie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.