Promocje
Bilirubinometr MBJ20
Bilirubinometr MBJ20
9 700,00 zł 9 377,00 zł
szt.
AED Defibrylator Automatyczny ResQ
AED Defibrylator Automatyczny ResQ
5 500,00 zł 5 277,00 zł
szt.
Defibrylator AED i3
Defibrylator AED i3
5 800,00 zł 3 987,00 zł
szt.
Bilirubinometr BM100-A
Bilirubinometr BM100-A
11 750,00 zł 9 170,00 zł
szt.
Zestaw AED
Zestaw AED
5 880,00 zł 4 790,00 zł
szt.
Stopery do uszu - autoformujące
Stopery do uszu - autoformujące
2,99 zł 2,59 zł
zestaw
Audiometr Amplivox 270
Audiometr Amplivox 270
10 700,00 zł 9 879,00 zł
szt.
Skaner żył VeinNavi
Skaner żył VeinNavi
18 200,00 zł 17 170,00 zł
szt.
Kabel pacjenta do EKG
Kabel pacjenta do EKG
319,00 zł 287,00 zł
szt.
Elektrody przyssawkowe do EKG
Elektrody przyssawkowe do EKG
97,00 zł 81,70 zł
zestaw
Papier do EKG standard - 210 mm
Papier do EKG standard - 210 mm
9,89 zł 8,97 zł
szt.
Elektrody kończynowe
Elektrody kończynowe
99,00 zł 74,70 zł
zestaw
System rehabilitacji kardiologicznej – co to jest i jak się przygotować?
System rehabilitacji kardiologicznej – co to jest i jak się przygotować?

Rehabilitacja kardiologiczna jest to zespół działań, który obejmuje swoim zakresem edukację, opiekę medyczną oraz psychologiczną, a także odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń uwzględniający fizyczne możliwości pacjenta. Rehabilitacja kardiologiczna stanowi ważne działania w leczeniu chorych, którzy przebyli zawał serca. Tu właśnie bardzo istotna jest aktywność fizyczna oraz leczenie farmakologiczne. Nie wolno jednak zapominać o właściwej diecie oraz zmianach dotyczących stylu życia.

Co to jest system rehabilitacji kardiologicznej?

Głównym zadaniem rehabilitacji kardiologicznej jest systematyczne usprawnianie układu krążenia u pacjenta po zawale. Każdy trening wykorzystuje dostosowane do chorego konkretne protokoły realizujące wysokie wymagania rehabilitacji kardiologicznej. Nie jest to jednak jedynie trening fizyczny, lecz również wspomniana już farmakoterapia, edukacja dietetyczna oraz wsparcie psychologiczne.

Celem rehabilitacji kardiologicznej jest powrót pacjentów po zawale do sprawności fizycznej oraz ruchowej. Są to działania mające umożliwić samodzielne wykonywanie codziennych obowiązków domowych, a także zawodowych.

Warto również wspomnieć, że nie tylko zawał jest wskazaniem do rehabilitacji kardiologicznej. Wyznacznikiem do skierowania pacjenta na rehabilitację są również:

  • wady serca,
  • przeszczep serca,
  • wszczepienie zastawki oraz rozrusznika serca lub by-passów,
  • schorzenia naczyń obwodowych.

Biorąc to pod uwagę, konstrukcja naszej aparatury kardiologicznej Si-cura stworzona została w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Z tego też względu korzystamy wyłącznie z materiałów, a także komponentów wykonanych zgodnie z najsurowszymi normami europejskimi. Dzięki naszym urządzeniom, pacjenci mogą relatywnie szybko powrócić do pełni sił, będąc wciąż pod stałym monitoringiem.

Jak długo trwa rehabilitacja kardiologiczna?

Rehabilitacja kardiologiczna składa się z trzech etapów. Pierwszy oraz drugi to wczesna rehabilitacja kardiologiczna, trzeci natomiast to późna rehabilitacja.

  • Etap pierwszy jest to czas, kiedy to pacjent przebywa jeszcze w szpitalu. Jeżeli pacjent jest w stabilnym stanie, to rozpoczyna się bierne uruchamianie w łóżku, a następnie wstawanie, siadanie i chodzenia po sali. Ma to na celu przywrócenie samowystarczalności pacjenta.
  • Drugi etap rozpoczyna się maksymalnie do dwóch tygodni po wypisie ze szpitala i powinien być kontynuowany przez najbliższe trzy miesiące. Tu terapia może być realizowana w oddziale rehabilitacji kardiologicznej, sanatorium lub w domu.
  • Trzeci etap jest bezterminowy, powinien więc trwać przez całe życie pacjenta. Obejmuje on regularny, nieobciążający wysiłek fizyczny, który w dalszej perspektywie zmniejsza możliwość nawrotu choroby.

Jak przygotować się do rehabilitacji kardiologicznej?

Rehabilitacja kardiologiczna sprawia, że już po kilku dniach pacjenci są w stanie wstać na własne nogi. Z tego względu często nie odczuwają oni powagi sytuacji, w jakiej się znaleźli i często powracają do starych nawyków, co jest bardzo niekorzystne dla nich. Z tego względu należy odpowiednio przygotować się do rehabilitacji kardiologicznej. Niekiedy jest tu nawet potrzebny psycholog, który pomoże pokonać zgubne nawyki, jak palenie papierosów, picie alkoholu czy też pasywny tryb życia, bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Tu powinniśmy się przygotować na przestrzeganie odpowiedniej diety, codzienne uprawianie sportu oraz porzucenie zgubnych nałogów. Dla wielu osób to będzie olbrzymi przewrót, jednak jest on niezbędny, aby choroba ponownie nie nawróciła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.