Promocje
Lampa do Fototerapii LED z ekranem
Lampa do Fototerapii LED z ekranem

4 990,00 zł

Cena regularna: 5 400,00 zł

Najniższa cena: 5 400,00 zł
szt.
Bilirubinometr BM100-C
Bilirubinometr BM100-C

13 900,00 zł

Cena regularna: 15 750,00 zł

Najniższa cena: 13 700,00 zł
szt.
KTG FC 1400
KTG FC 1400

10 170,00 zł

Cena regularna: 11 280,00 zł

Najniższa cena: 9 170,00 zł
szt.
Elektrody przyssawkowe do EKG
Elektrody przyssawkowe do EKG

81,70 zł

Cena regularna: 97,00 zł

Najniższa cena: 81,70 zł
zestaw
Skaner żył VeinNavi
Skaner żył VeinNavi

16 070,00 zł

Cena regularna: 19 900,00 zł

Najniższa cena: 17 170,00 zł
szt.
Papier do EKG Lessa Premium - 210 mm
Papier do EKG Lessa Premium - 210 mm

15,67 zł

Cena regularna: 19,50 zł

Najniższa cena: 16,70 zł
szt.
Bilirubinometr BM100-A
Bilirubinometr BM100-A

9 170,00 zł

Cena regularna: 11 750,00 zł

Najniższa cena: 9 170,00 zł
szt.
Kardiomonitor Aurora 12 calowy
Kardiomonitor Aurora 12 calowy

4 870,00 zł

Cena regularna: 6 900,00 zł

Najniższa cena: 6 900,00 zł
szt.
AED Defibrylator Automatyczny ResQ
AED Defibrylator Automatyczny ResQ

5 277,00 zł

Cena regularna: 5 500,00 zł

Najniższa cena: 5 500,00 zł
szt.
Elektrody kończynowe
Elektrody kończynowe

74,70 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 74,70 zł
zestaw
Kabel pacjenta do EKG
Kabel pacjenta do EKG

287,00 zł

Cena regularna: 319,00 zł

Najniższa cena: 287,00 zł
szt.
Bilirubinometr MBJ20
Bilirubinometr MBJ20

9 377,00 zł

Cena regularna: 9 700,00 zł

Najniższa cena: 9 377,00 zł
szt.
Serwis ultrasonografów i przegląd techniczny aparatów USG
Serwis ultrasonografów i przegląd techniczny aparatów USG

Serwis ultrasonografów i przegląd techniczny aparatów USG

Zazwyczaj średni okres użytkowania urządzeń medycznych wynosi od 8 do 10 lat. Z tego względu niezbędnym okazuje się regularne przeprowadzanie przeglądów. Dzięki nim urządzenia przez cały czas będą działały poprawnie oraz bezawaryjnie. Dotyczy to również aparatów USG, które powinny być prawidłowo użytkowane oraz serwisowane, aby mogły zapewnić ciągłość pracy oraz prawidłowe wyniki badań. Jak więc często powinno się przeprowadzać przeglądy ultrasonografów?


Jak często należy robić przegląd techniczny aparatu USG?


Na samym początku warto wspomnieć, że ustawa o wyrobach medycznych dokładnie nie określa, jak często powinno się wykonywać przeglądy ultrasonografów. Taka informacja zazwyczaj znajduje się w dokumentacji technicznej urządzenia, a więc to producent stwierdza, jak często powinno się dokonywać serwisu USG, a w szczególności podczas trwania gwarancji. Co ważne, dystrybutorzy, importerzy, a także producenci aparatury medycznej są zobowiązani do wskazania odpowiednich podmiotów upoważnionych do dokonywania czynności serwisowych, a także przeglądów takich jak serwis Si-Cura. Warto także pamiętać, że placówka medyczna wykorzystująca konkretną aparaturę taką jak aparat USG, zobowiązana jest do posiadania niezbędnej dokumentacji zawierającej daty, opis, wyniki oraz uwagi dotyczące wykonywanych przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych. We wspomnianej dokumentacji powinna również znaleźć się informacja na temat podmiotu dokonującego przeglądu, a także daty kolejnych konserwacji. Jeśli producent ultrasonografu nie zalecił inaczej, przeglądów należy dokonywać raz do roku, a także po każdorazowym wykryciu usterki. Dzięki temu aparatura medyczna, taka jak aparat USG będą służyły niezawodnie przez długie lata.


Serwis ultrasonografu, czy nowy sprzęt?


Wiele osób zastanawia się, czy zakupiony, jeszcze nowy ultrasonograf należy sprawdzać co roku na przeglądach. Przecież to nowe urządzenie i powinno działać niezawodnie przez wiele lat. Tak oczywiście z założenia powinno być. Codzienna praktyka pokazuje jednak, że nawet drobna usterka nienaprawiona przez dłuższy czas, może doprowadzić do jeszcze większej szkody. Niektórzy mogą więc powiedzieć, że jak się zepsuje, to można zakupić nowy aparat USG. Jest to oczywiście jakieś rozwiązanie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przegląd kosztuje tylko kilka złotych, jeżeli nie trzeba niczego wymieniać, a nawet jeśli, to w okresie gwarancji i tak za nie zapłacimy, jeśli usterka wyniknie z winy producenta. Co innego w wypadku ponownego zakupu drogiej, specjalistycznej aparatury, jaką jest np.: ultrasonograf inaczej zwany aparatem USG. Tu koszty są znacznie wyższe. Decyzja więc uzależniona jest od właściciela placówki, jednak dokonywanie rocznych przeglądów technicznych na dłuższą metę znacznie się opłaca.


Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne


Jak zapewne można się domyślić, niezbędne przeglądy gwarancyjne trwają do końca gwarancji na urządzenie. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że po jej zakończeniu warto nadal dokonywać przeglądów pogwarancyjnych. Profesjonalnie przeprowadzony przegląd pozwala bowiem na wcześniejsze zdiagnozowanie konkretnych problemów, a tym samym na zapobieżenie poważnym usterkom, wymianom konkretnych podzespołów bądź całego urządzenia. Wyspecjalizowany serwisant dysponujący odpowiednią aparaturą diagnostyczną oraz znający konkretne modele ultrasonografów z łatwością przeprowadzi przegląd techniczny i dokona ewentualnych napraw usterek nawet pogwarancyjnych.


Biorąc to wszystko pod uwagę, można łatwo stwierdzić, że okresowych przeglądów technicznych aparatów USG bądź też innej aparatury medycznej należy dokonywać we wskazanych przez producenta lub dystrybutora terminach. Nawet po upływie gwarancji przeglądy należy przeprowadzać równie często, jak wcześniej u wyspecjalizowanych serwisantów takich jak serwis Si-Cura. Tylko takie działanie zapewni niezawodność ultrasonografów, która jest wręcz wymagana w placówkach medycznych. Tu warto wspomnieć, że serwis Si-Cura dysponuje specjalistycznymi urządzeniami pomiarowymi, które są dedykowane do pomiarów oraz diagnostyki sprzętu medycznego. Co więcej, serwisowany sprzęt to nie tylko aparatura marki Si-Cura, ale również pochodząca od innych producentów. Oferowane usługi to między innymi czynności diagnostyczne, kalibracja, a także wymiana niesprawnych lub nieprawidłowo działających komponentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.