Promocje
Bilirubinometr MBJ20
Bilirubinometr MBJ20
9 700,00 zł 9 377,00 zł
szt.
AED Defibrylator Automatyczny ResQ
AED Defibrylator Automatyczny ResQ
5 500,00 zł 5 277,00 zł
szt.
Defibrylator AED i3
Defibrylator AED i3
5 800,00 zł 3 987,00 zł
szt.
Bilirubinometr BM100-A
Bilirubinometr BM100-A
11 750,00 zł 9 170,00 zł
szt.
Zestaw AED
Zestaw AED
5 880,00 zł 4 790,00 zł
szt.
Stopery do uszu - autoformujące
Stopery do uszu - autoformujące
2,99 zł 2,59 zł
zestaw
Audiometr Amplivox 270
Audiometr Amplivox 270
10 700,00 zł 9 879,00 zł
szt.
Skaner żył VeinNavi
Skaner żył VeinNavi
18 200,00 zł 17 170,00 zł
szt.
Kabel pacjenta do EKG
Kabel pacjenta do EKG
319,00 zł 287,00 zł
szt.
Elektrody przyssawkowe do EKG
Elektrody przyssawkowe do EKG
97,00 zł 81,70 zł
zestaw
Papier do EKG standard - 210 mm
Papier do EKG standard - 210 mm
9,89 zł 8,97 zł
szt.
Elektrody kończynowe
Elektrody kończynowe
99,00 zł 74,70 zł
zestaw
Który system holtera ekg wybrać ?
Który system holtera ekg wybrać ?

Co to jest Holter EKG ?

Holterem EKG nazywa się badanie wykonywane pacjentom, u których podejrzewa się problemy związane z pracą serca, np. zaburzenia rytmu serca, kołatania serca. Urządzenie wyglądem przypomina telefon komórkowy, do którego podpięte jest trzy do pięciu elektrod, zbierających i rejestrujących zapis aktywności elektrycznej serca przez cały okres podpięcia do pacjenta. W odróżnieniu od zwykłego badania EKG, którego zapis rejestruje kilka sekund, EKG metodą Holtera rejestruje pracę serca nieustannie od 24h do nawet 30 dni. Dzięki temu można wykryć wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu serca, które w ciągu dnia występują w sposób nieprzewidywalny.

 

 

Przygotowanie do badania i przebieg badania Holtera

Zaleca się, aby dzień przed wykonywaniem badania nie spożywać alkoholu i unikać intensywnego wysiłku fizycznego. W dniu wykonywania badania pracy serca należy nie pić kawy i nie palić papierosów, oraz dokładnie umyć klatkę piersiową i nie stosować balsamów ani kremów, gdyż mogłyby zaburzać przewodzenie impulsów elektrycznych przez elektrody. Na czas noszenia Holtera EKG najlepiej założyć luźne, nie obcisłe ubranie.

Urządzenie podłącza personel w przychodni. Cały Holter wraz z elektrodami i przewodami zostaje ukryty pod ubraniem. Elektrody monitorujące pracę serca zostają umieszczone na klatce piersiowej pacjenta, a urządzenie przypięte do paska bądź zawieszone na szyi. U mężczyzn z obfitym owłosieniem może stać się konieczne usunięcie włosów z miejsc, do których przyczepione zostaną elektrody.

 

Czego unikać w trakcie badania serca metodą Holtera

Pacjent zostanie poinformowany przez personel o wskazaniach dotyczących badania. W trakcie badania holterem należy unikać kąpieli, gdyż urządzenie nie jest wodoszczelne. Nie należy otwierać rejestratora, ani ciągnąć za przewody i dotykać elektrod. Na czas badania pacjent powinien unikać przebywania w bezpośrednim otoczeniu koców elektrycznych, kuchenek mikrofalowych i elektrycznych urządzeń przemysłowych. Poza wcześniej wymienionymi wyjątkami, pacjent powinien postępować zgodnie z rutyną dnia i zachować swoją codzienną aktywność.

Pacjent jest proszony o prowadzenie dziennika aktywności w czasie trwania badania, w którym zapisuje jak dokładnie przebiegał jego dzień oraz wszystkie dolegliwości takie jak, np. ból w klatce piersiowej, duszności, zawroty głowy, kołatanie serca, omdlenia z wyszczególnieniem dokładnych godzin.

Po ustalonym czasie badania, pacjent udaje się do placówki, w której zostało założone urządzenie, w celu jego ściągnięcia i przekazania rejestratora EKG do analizy. Nie należy samodzielnie ściągać aparatu.

Wynik badania Holtera odczytuje lekarz, interpretuje je i informuje pacjenta o kolejnych krokach w leczeniu.

 

 

Badanie EKG metodą Holtera zleca lekarz, wskazaniami do wykonania są:

●      zaburzenia rytmu serca

●      występujące omdlenia bądź stany przedomdleniowe

●      ocena efektywności wdrożonego leczenia farmakologicznego bądź wszczepionego rozrusznika serca

●      wrodzone wady serca,

●      nieregularne bicie serca w ciąży

●      planowana operacja serca

 

Cena badania serca Holterem EKG

Obowiązują różne cenniki w zależności, w jakiej placówce medycznej chcemy zrobić badanie, jednak ceny oscylują w granicach 200zł. 

 

Który holter EKG wybrać ?

Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Ile kanałów EKG ma rejestrować nasz holter ? Ile holter wytrzymuje na baterii / jednym ładowaniu ? Ile kosztuje system holterowski ? Ile kosztuje rejestrator ? Odpowiedzi na te pytania są absolutnie kluczowe do odpowiedniego wyboru systemu holtera EKG. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze skontaktuj się z nami.

Do najpopularniejszych systemów holterowskich należą:

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.