Promocje
Szafka na defibrylator AED ARKY
Szafka na defibrylator AED ARKY

299,00 zł

Cena regularna: 387,00 zł

Najniższa cena: 268,00 zł
szt.
Kardiomonitor Bionet BM3 Pro - Triage SOR
Kardiomonitor Bionet BM3 Pro - Triage SOR

7 917,00 zł

Cena regularna: 9 142,00 zł

Najniższa cena: 7 142,00 zł
szt.
Elektrody kończynowe do EKG
Elektrody kończynowe do EKG

87,70 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 74,70 zł
zestaw
Elektrody przyssawkowe do EKG
Elektrody przyssawkowe do EKG

85,75 zł

Cena regularna: 97,00 zł

Najniższa cena: 81,70 zł
zestaw
Papier do EKG Lessa Premium - 210 mm
Papier do EKG Lessa Premium - 210 mm

16,37 zł

Cena regularna: 19,50 zł

Najniższa cena: 15,67 zł
szt.
Szafka z alarmem na defibrylator AED i3 - zielona
Szafka z alarmem na defibrylator AED i3 - zielona

173,00 zł

Cena regularna: 217,00 zł

Najniższa cena: 217,00 zł
szt.
KTG FC 1400 - Kardiotokograf
KTG FC 1400 - Kardiotokograf

8 768,00 zł

Cena regularna: 11 280,00 zł

Najniższa cena: 1 512,00 zł
szt.
Kardiomonitor Aurora 12 calowy
Kardiomonitor Aurora 12 calowy

4 870,00 zł

Cena regularna: 6 900,00 zł

Najniższa cena: 4 870,00 zł
szt.
Lampa LED do Fototerapii noworodków
Lampa LED do Fototerapii noworodków

4 910,00 zł

Cena regularna: 5 800,00 zł

Najniższa cena: 4 890,00 zł
szt.
Lampa LED do Fototerapii noworodków - mobilna
Lampa LED do Fototerapii noworodków - mobilna

4 530,00 zł

Cena regularna: 5 100,00 zł

Najniższa cena: 4 479,00 zł
szt.
Szafka na defibrylator AED ARKY zielona
Szafka na defibrylator AED ARKY zielona

299,00 zł

Cena regularna: 387,00 zł

Najniższa cena: 387,00 zł
szt.
AED Defibrylator Automatyczny ResQ
AED Defibrylator Automatyczny ResQ

5 277,00 zł

Cena regularna: 5 500,00 zł

Najniższa cena: 5 277,00 zł
szt.
Kardiomonitor: co to jest i jak działa?
Kardiomonitor: co to jest i jak działa?

Kardiomonitor: co to jest i jak działa?

Współczesna medycyna na bieżąco śledzi i wdraża różnego rodzaju nowinki, także te w zakresie technologii. Trudno w tym momencie wyobrazić sobie pracę lekarzy, ratowników czy pielęgniarzy bez specjalistycznych, wysoce zaawansowanych technologicznie sprzętów, zwłaszcza w tak skomplikowanych dziedzinach jak kardiologia, chirurgia, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Aparaturą, bez której ciężko wyobrazić sobie teraźniejszą medycynę jest bez wątpienia m.in.: kardiomonitor. Gdzie i w jakim celu jest on stosowany, postaramy się wyjaśnić w niniejszym artykule.

 

Czym jest kardiomonitor i jakie są jego podstawowe funkcje?

Kardiomonitor to zaawansowane technologicznie urządzenie, którego głównym zadaniem jest pomiar i monitorowanie poszczególnych parametrów życiowych człowieka, pozwalając dokładnie kontrolować jego stan zdrowia. Co ważne, dostępne obecnie kardiomonitory wyposażone są w specjalne alarmy, uruchamiające się w momencie, gdy kluczowe parametry życiowe pacjenta spadają bądź gdy pojawią się jakiekolwiek nieprawidłowości. Do podstawowych funkcji dostępnych na rynku kardiomonitorów zalicza się przede wszystkim:

  • monitoring pracy serca (EKG) – zamontowane w aparacie elektrody EKG rejestrują elektryczną czynność mięśnia sercowego, pokazując ją na ekranie w postaci krzywej EKG. Takie rozwiązanie daje możliwość monitorowania i diagnostyki pracy serca, wykrywając ewentualne schorzenia;
  • pomiar częstości oddechów (respiracja, RR) – służy do monitorowania liczby oddechów na minutę, pokazując sczytywane dane w formie numerycznej oraz krzywej. Duża część nowoczesnych modeli posiada dodatkowo funkcję detekcji bezdechu, o czym sygnalizuje alarm;
  • pomiar nasycenia krwi tlenem (saturacja) – pozwala na bieżąco monitorować poziom wysycenia krwi, a dokładnie rzecz ujmując hemoglobiny – tlenem. Aby kardiomonitor mógł spełniać tę funkcję, musi być wyposażony dodatkowo w pulsoksymetr, posiadający specjalny czujnik SpO2 dopasowany swoją budową do stanu i wieku pacjenta;
  • pomiar wysycenia krwi dwutlenkiem węgla – taką funkcję posiadają kardiomonitory z kapnografem. Tego typu zastosowanie, połączone z pomiarem wysycenia krwi tlenem daje niezwykle istotne informacje diagnostyczne odnośnie stanu zdrowia pacjenta;
  • pomiar pulsu (PR) oraz tętna (HR) – czyli funkcje pozwalające mierzyć ilość uderzeń serca pacjenta w ciągu minuty;
  • pomiar ciśnienia krwi (NIBP) – umożliwia systematyczne mierzenie ciśnienia w kilku trybach pomiaru: ręcznym, automatycznym i ciągłym, w zakresach skurczowych, rozkurczowych i średnich wartościach.

Gdzie wykorzystywany jest kardiomonitor?

Kardiomonitor należy do grupy specjalistycznych urządzeń medycznych, wykorzystywanych na szeroką skalę na salach operacyjnych i na niemal wszystkich oddziałach szpitalnych, zarówno dziecięcych, jak i dorosłych. Dosyć często wykorzystywany jest również w prywatnych klinikach, przychodniach, gabinetach zabiegowych, zakładach zdrowotnych czy domach opieki. Kardiomonitory transportowe są z kolei nieodłącznym atrybutem ratownictwa medycznego. Warto zaznaczyć, że po ukończeniu szkolenia z jego obsługi, kardiomonitor można używać również w warunkach domowych, opiekując się osobą schorowaną, aby na bieżąco monitorować jej parametry życiowe i stan zdrowia, a dzięki temu na czas wezwać i uzyskać profesjonalną pomoc medyczną. W obecnych czasach po proste kardiomonitory sięgają także zawodowi sportowcy podczas treningów. Popularne staje się ich wykorzystywanie również w klinikach i przychodniach weterynaryjnych, do monitorowania stanu zdrowia zwierząt poddawanych leczeniu. Służą do tego oczywiście specjalne kardiomonitory weterynaryjne.

Kardiomonitor

Zalety wykorzystywania kardiomonitora

O atutach kardiomonitora nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Ich podstawową i wręcz nieocenioną zaletą jest bowiem pośrednie ratowania życia pacjenta. Kardiomonitory pozwalają realnie skrócić czas od pogorszenia się stanu zdrowia chorego do wdrożenia ratujących życie czynności medycznych. Tego typu aparatura medyczna jest praktycznie bezawaryjna i niezwykle wydajna, a także zintegrowana z istniejącą w placówkach infrastrukturą informatyczną, przez co wydaje się być niezastąpiona w pracy zawodowej personelu medycznego.

 

Najwyższej jakości kardiomonitory odnajdą Państwo w ofercie sklepu medycznego Si-Cura. Oferowane przez nas produkty dają gwarancję niezwykle precyzyjnych pomiarów przy jednoczesnej prostocie ich obsługi. Wybierając naszą firmą, mogą Państwo liczyć także na pełne wsparcie serwisowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.